بازدید از شرکت افروغ

بازدید از شرکت افروغ

به بهانه دومین جشنواره تجلیل از پیشگامان تحقیق و توسعه، که قرار هست در اسفند 1401 توسط انجمن مراکز تحقیق و توسعه برگزار شود، به عنوان کارگروه دیجیتال مارکتینگ این انجمن، به همراه آقای اشکان ضیایی (کارگردان و فیلم ساز)، از شرکت افروغ بازدید کردیم.

معرفی شرکت افروغ

شرکت افروغ در سال 1372 افتتاح شد و مورد بهره برداری قرار گرفته است. شرکت افروغ فعالیت خودش رو با تولید سالیانه 15 میلیون عدد از انواع لامپ های رشته ای، معمولی و شمعی آغاز کرد.

مدیریت این شرکت همیشه نگاهی به پیشرفت داشتن به همین دلیل تونستن در سال 1374، گواهینامه استاندارد برای تمامی لامپ های رشته ای رو بگیرن و در سال 1378 هم گواهینامه ISO9002 از شرکت SGS سوئیس رو گرفتن.

روز بازدید

با هماهنگی آقای اسکندری (مدیر تحقیق و توسعه شرکت افروغ)، در روز 19 بهمن 1401، به همراه تیم تصویر و آقای ضیایی که در جشنواره برای هر چه بهتر برگزار شدن جلوه های بصری جشنواره حضور دارن، از شرکت افروغ بازدید کردیم.

آقای اسکندری میزبانمون بودن، بعد از یک گفتگوی کوتاه متوجه شدیم رویکرد شرکت افروغ اینه که هر آنچه که شرکت لازم داره رو خودشون تولید میکنن.

بازدید از خط تولید شرکت افروغ

بعد از صحبت هایی که انجام شد، به همراه آقای اسکندری و آقای ضیایی از خط تولید بازدید کردیم. همونطور که گفته شد اکثر دستگاه های مورد استفاده شون رو خودشون تولید کرده بودن.

بعضی از این دستگاه ها به نوعی یه اختراع جدید بود که هم به بهره وری شون کمک میکرد و هم تونسته بود در استفاده از نیروی انسانی براشون صرفه جویی کنه.

در کنار دستگاه ها و خط  تولید جدیدشون، بخش بزرگی از شرکت به چشم میخورد که تعداد زیادی از دستگاه ها متروکه شده بود و دور دستگاه ها رو بسته بودن.

بعد از سوال از آقای اسکندری متوجه شدیم این قسمت خط تولید لامپ های رشته ای بوده که به دستور اداره استاندارد دیگه نباید تولید میشد، به همین علت به این حالت دراومده بودن.

 

به نقل از:

ناصر بهرام فرمدیراجرایی گروه دیجیتال مارکتینگ کاکتوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *